konfetti karnawałowe

Nie ulega wątpliwości to, że podczas zabawy karnawałowej, w szczególności balu przebierańców, ogromne znaczenie odgrywają ozdoby, dzięki którym w lokalu panuje niesamowita atmosfera. Ważne jest to, by były one ze sobą powiązane tematycznie, kolorystycznie i stylistycznie, gdyż wtedy będą wyglądały ślicznie. Jednakże pamiętamy o tym, by nie przesadzić z nadmiarem dekoracji, ponieważ wtedy przykładowo sala taneczna będzie prezentować się kiczowato.

Na początku należy wspomnieć o balonach, które stanowią podstawę dekoracji nie tylko zabaw karnawałowych, ale i sylwestrowych, studniówkowych czy weselnych. Warto zwrócić uwagę na to, że balony mogą przybierać różne barwy i kształty. A do najciekawszych z nich należą serduszka lub zwierzątka, które najczęściej wykorzystywane są podczas balów przebierańców dla najmłodszych. Poza tym, można też przed ich nadmuchaniem włożyć do środka konfetti, które po przebiciu balonów, będzie cudowanie opadać na bawiące się osoby. Oczywiście, balony najczęściej są wykorzystywane do dekoracji sali tanecznej, często wieszane są przy wejściu do budynku, niejednokrotnie zdobią też poręcze. Nie zapominamy także tu o barwnych serpentynach i wstążkach, które najczęściej podwieszane są pod sufitem, nierzadko również upiększają żyrandole, kinkiety czy balustrady.

Poza tym, podczas balów przebierańców mile widziane są dekoracje z papieru, w szczególności karnawałowe czapeczki czy maski, które często ozdabiają stoły. Poza tym podczas balu przebierańców nie może zabraknąć papierowych gwiazdek, kwiatów, motylków czy serduszek zwisających z sufitu lub stanowiących dekorację stolików. Z pewnością, do najpiękniejszych tu będą należeć ozdoby stworzone techniką origami. Oprócz tego, w trakcie balów przebierańców dużym zainteresowaniem cieszą się gwizdki karnawałowe, z których wbrew pozorom korzystają chętnie nie tylko dzieci, ale i dorośli. W mniejszym stopniu wykorzystywane są okazyjne świece czy kadzidełka, które cudownie pachną.

Jak widać, asortyment ozdób karnawałowych jest duży, w związku z czym mamy w czym wybierać. Przede wszystkim, dekoracje na bal przebierańców powinny być unikatowe, kolorowe, błyszczące, zdobione przykładowo koralikami. Ponadto, w cenie są własnoręcznie wykonane dekoracje, ponieważ są niepowtarzalne.