stroik na Wszytkich Świętych

W okresie Wszystkich Świętych odwiedzamy tłumnie groby naszych bliskich, modlimy się nad nimi, palimy znicze, przynosimy kwiaty, zwykle chryzantemy oraz stroiki świąteczne. Oczywiście, w kwiaciarniach i w większości dużych hipermarketów oraz na bazarach nie brakuje pięknych gotowych wiązanek, które są wykonane zarówno z żywych jak i sztucznych kwiatów. Jednak równie piękne, a może nawet i piękniejsze, są stroiki wykonane samodzielnie. Przede wszystkim, cechują się one oryginalnością, a co najważniejsze ich wykonanie nie będzie nas kosztować dużo ani nie zajmie nam zbyt wiele czasu.

Warto podkreślić, że aby wykonać stroik na Wszystkich Świętych nie musimy być bardzo uzdolnieni artystycznie, gdyż jest no niezwykle łatwa czynność. Otóż, na początku musimy się zaopatrzyć w gałązki zielone, najlepiej iglaste, które są wytrzymałe i doskonale znoszą minusowe temperatury. Kolejno kupujemy kwiaty, najlepiej chryzantemy. Jeżeli chcemy, by nasz stroik przez dłuższy okres zdobił grób, stawiamy na sztuczne kwiaty, choć niewątpliwe żywe rośliny są znacznie ładniejsze. Natomiast, gdy mówimy o kolorystyce kwiatów, to zwykle posiadają one złotą, białą, fioletową i różową barwę. Nie zapominamy także o kokardzie i wstążkach oraz o gąbce florystycznej i ozdobnej doniczce, gdy chcemy stworzyć ciekawą kompozycję kwiatową.

Kiedy mamy już wszystkie materiały, możemy przejść do wykonywania stroika. Na początku musimy zdecydować się na to, jaką będzie posiadał on formę. Nie ulega wątpliwości to, że najłatwiej jest zrobić wiązankę, gdyż gałązki sosny lub świerku należy związać razem z kwiatami za pomocą ozdobnej wstążki. Tego rodzaju bukiet możemy umieścić w flakonie lub położyć na płycie nagrobkowej. Poza tym, bardzo ładne są kompozycje kwiatowe osadzone na gąbce florystycznej, umieszczonej w ozdobnej donicy. Aby wykonać śliczny stroik, najpierw do gąbki wbijamy gałązki zielone, iglaki, a następnie kwiaty. Można także łączyć ze sobą kwiaty różnych gatunków, np. chryzantemy ze storczykami. Jednak pamiętamy o tym, by rośliny współgrały ze sobą pod względem kolorystycznym. Oczywiście, wszystkie kwiaty mogą być też w tej samej barwie, a dla ożywienia kompozycji możemy wykorzystać, np. kolorowe trawy. Równie łatwy w wykonaniu jest wieniec, ale pod warunkiem że wcześniej przygotujemy sobie stelaż, który kolejno pokryjemy zieleniną i kwiatami.

A, więc wykonanie stroika na Wszystkich Świętych nie jest trudnym zadaniem, wystarczy odrobinę chęci, pomysłowości i czasu. Z pewnością, warto wykonać samodzielnie wiązankę na cmentarz, ponieważ będzie one unikatowa i piękna.