dekoracje bożonarodzeniowe w przedszkolu

Maluchy uwielbiają wykonywać ozdoby świąteczne, podczas których tworzenia nie brakuje świetnej zabawy. Oczywiście, rodzaj i trudność tworzenia bożonarodzeniowych ozdób jest uzależniona od wieku przedszkolaków oraz ich zdolności artystycznych. Przede wszystkim, najczęściej zajmują się one tworzeniem ozdób choinkowych, drzewek bożonarodzeniowych czy stroików świątecznych. Warto zwrócić uwagę na to, że maluchy robią wszystkie dekoracje pod czujnym okiem wychowawcy, który ich instruuje, jak należy tworzyć poszczególne ozdoby i czuwa nad bezpieczeństwem ich pracy.

Z pewnością, do najpiękniejszych należą ozdoby papierowe. Otóż, większość z nich jest wykonana techniką origami lub decoupage. Mowa tu o ślicznych mikołajkach, upiększających choinkę bożonarodzeniową, zdobiących salon czy choćby dekorujących okna czy witryny. Nie mniej piękne są papierowe bombki, które są niezwykle kolorowe. Nie zapominamy także o ładnych dzwoneczkach, aniołkach czy łańcuchach, które mogą zdobić nie tylko drzewko bożonarodzeniowe, ale i balustrady albo być zawieszone nad kominkiem. Poza tym, maluchy bardzo chętnie wykonują dekoracje z ciasta lub masy solnej. Oczywiście, materiał potrzebny do ich stworzenia, zwykle przygotowują nauczyciele. Natomiast dzieci za pomocą świątecznych foremek tworzą bożonarodzeniowe dekoracje.

Równie powszechne są ozdoby ze styropianu, który jest wykorzystywany do tworzenia bombek czy bałwanków. Oprócz tego, maluchy chętnie tworzą gwiazdki z papieru kolorowego czy bibuły, a czasami nawet ze słomy czy zapałek. Nie możemy tu pominąć choinek, które mogą być wykonane tak naprawdę z wszystkiego. Warto zaznaczyć to, że do najłatwiejszych w wykonaniu należą drzewka bożonarodzeniowe z kartonu. Nie mniej śliczne są choinki z piórek, makaronu, szyszek, których stworzenie jest czasochłonne i wymaga niemałej cierpliwości, dlatego najczęściej tworzą je starszaki.

Poza tym, przedszkolaki bardzo często tworzą piękne stroiki, które często później są podziwiane przez rodziców czy dziadków na wystawkach szkolnych, a czasami można nawet je zakupić na kiermaszu świątecznym organizowanym w przedszkolu. Ponadto, możemy na nich zakupić bożonarodzeniowe szopki oraz kartki świąteczne, które niejednokrotnie przypominają prawdziwe arcydzieło. Na końcu należy jeszcze wspomnieć o gwiazdach betlejemskich, które są powszechną dekoracją Bożego Narodzenia, a te, które są wykonane przez maluchy, cechują się pięknym wyglądem.