walentynki w przedszkolu

Maluchy kochają wykonywać wszelkiego rodzaju dekoracje, ponieważ podczas ich tworzenia doskonale się bawią. Warto zaznaczyć to, że z wielkim zapałem tworzą one nie tylko ozdoby bożonarodzeniowe, wielkanocne, ale i walentynkowe. Oczywiście, rodzaj wykonywanych dekoracji jest uzależniony od wieku przedszkolaków i zdolności manualnych. Należy podkreślić to, że większość z nich stworzona jest z papieru, bibuły, masy solnej oraz plasteliny i modeliny. Niektóre z nich są tradycyjne, a inne znów oryginalne, a wszystko zależy od pomysłowości najmłodszych. Z pewnością, żadne gotowe dekoracje zakupione w sklepach nie mają w starciu z nimi najmniejszych szans, bowiem są one śliczne i niepowtarzalne.

Nie ulega wątpliwości to, że najpowszechniejszą ozdobą walentynkową, także w przedszkolu, są serduszka. Otóż, mogą być one bardzo malutkie lub wręcz przeciwnie, ogromne. Na uwagę zasługuje fakt, że najczęściej są stworzone z czerwonego bądź różowego papieru, czasami zdobione cekinami i brokatem. Przede wszystkim, zdobią one okna, drzwi, tablice ogłoszeniowe. Niekiedy serduszka wykonywane są z masy solnej lub ciasta, a później wieszane na drzewku walentynkowym. Oprócz tego, starszaki mogą wykonać również serduszka-poduszki, np. z materiału lub filcu. Pomocne są tu gotowe szablony ozdób, które dostępne są w sieci. Poza tym, z serduszek można stworzyć piękne łańcuchy, które mogą zdobić salę zabaw.

Nie zapominamy również o tuściutkich amorkach, które także są symbolem walentynek. Z pewnością, ich obowiązkowym atrybutem jest strzała, z której próbują ustrzelić osoby, które jeszcze nie zaznały miłości. Warto zaznaczyć to, że najmłodsi zwykle wykonują amorki z masy solnej, czasami robią piękne wydzieranki lub formują je z plasteliny. Ponadto, maluchy kochają wykonywać kartki walentynkowe ukazujące np. zakochane zwierzątka. Mogą być one tworzone rozmaitymi technikami, ale ostatnio największym zainteresowaniem cieszą się walentynki stworzone techniką decoupage. Poza tym, maluchy lubią wykonywać ozdoby origami, zwłaszcza serduszka, kwiatki czy kupidynki. Równie ładne i zabawne są okulary w kształcie serca, serduszkowe ramki na zdjęcia, walentynkowe kubeczki, które naprawdę robią wrażenie.

A, więc ozdoby walentynkowe wykonane przez maluchy są naprawdę śliczne, jedyne w swoim rodzaju, ponieważ w ich stworzenie dzieci wkładają wiele pracy i serca.