ozdoby wielkanocne na szydełku

W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszą się ozdoby wielkanocne robione na szydełku. Przede wszystkim ich wykonanie wymaga co najmniej podstawowych umiejętności szydełkowania oraz niemałej pomysłowości i cierpliwości. Warto podkreślić to, że tego rodzaju dekoracje są prześliczne, a nawet można śmiało powiedzieć, iż często stanowią prawdziwe arcydzieło.

Oczywiście, wśród najpopularniejszych dekoracji wielkanocnych możemy tu wymienić szydełkowe kurki i kurczątka, które mogą posiadać różną wielkość. Z pewnością, kolejnym ich atutem jest bogata kolorystyka. Otóż, do najmodniejszych należą ozdoby w odcieniach bieli i żółci z dodatkiem czerwieni, ale tak naprawdę równie piękne są koguciki w kolorze fioletowym, zielonym czy niebieskim. Ponadto, godne uwagi są króliczki na szydełku, które stanowią znak rozpoznawczy Wielkanocy. Mile widziane są również baranki oraz szydełkowe „koszulki” na pisanki. A, co ciekawe osoby, które posiadają talent artystyczny, są w stanie zrobić na szydełku nawet bajeczny koszyk świąteczny. Nie zapominamy również o szydełkowych kwiatkach, które mogą dekorować np. palmę wielkanocną. Oprócz tego, naprawdę piękne są szydełkowe obrusy z motywami wielkanocnymi, które charakteryzują się fantastycznymi haftami. Ogromną zaletą tych dekoracji jest ich unikatowy charakter, bowiem każda z nich jest niepowtarzalna.

Trzeba powiedzieć o tym, iż bardzo modne są także ozdoby z filcu, które można zakupić w sklepach z akcesoriami świątecznymi lub bez większych trudności stworzyć samodzielnie. Nie ulega wątpliwości to, że niezwykle okazale prezentują się filcowe kraszanki, które są bardzo kolorowe i zdobione oryginalnymi wzorami, np. paskami, kropeczkami, kwiatuszkami, kropeczkami. Nie można tu również pominąć uroczych zajączków czy baranków z filcu, które zazwyczaj zdobią drzewka świąteczne albo pasą się na zielonej trawce. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszą się kurki wykonane z tego materiału, które najczęściej dekorują firany czy witryny albo stół wielkanocny. Poza tym, z filcu możemy także wykonać piękny stroik wielkanocny, np. na wzór wieńca świątecznego. Należy jeszcze tu wspomnieć o filcowych koszyczkach na Wielkanoc, które są przepięknie. Cechują się żywą kolorystyką, dlatego stanowią wspaniałą dekorację mieszkania, w szczególności stołu świątecznego, zwłaszcza gdy znajdują się w nim pisanki, baranek, króliczek i kurki wykonane również z filcu.

Jak widać, zarówno ozdoby wielkanocne na szydełku jak i wykonane z filcu są przepiękne i stanowią wspaniałą alternatywę dla gotowych dekoracji zakupionych w sklepie. Ponadto, podczas ich wykonania nie brakuje dobrej zabawy, w szczególności gdy tworzymy je wspólnie z maluchami, które wręcz uwielbiają wykonywać świąteczne zajączki czy pisanki.