Urządzamy ogród w stylu Hiszpańskim

Submitted by on Maj 22, 2018

Hiszpania słynie z nagrzanych słońcem murów oraz rytmu flamenco, jednak mówiąc o niej, nie można nie wspomnieć o ciekawej roślinności. Dlaczego ciekawej? Mamy tutaj do czynienia z pewnego rodzaju skrajnościami z jednej strony uboga flora suchego i gorącego klimatu, a z drugiej cytrusowe i zazielenione patia.

ogród w stylu hiszpańskim

źródło: murciatoday.com

Jak więc urządzić ogród w stylu Hiszpańskim?

Jeżeli do dyspozycji macie ubogie piaszczyste podłoże bądź też silnie nasłoneczniony taras, to urządzenie ogrodu w stylu Hiszpańskim jest dla Was bardzo dobrym pomysłem. W takim ogrodzie trawnik możemy zastąpić powierzchnią posypaną żwirem, bądź wyłożoną barwnymi płytkami. W takim ogrodzie sprawdzą się rośliny takie jak:

  • Portukula wielokwiatowa
  • Rozchodnik wyniosły
  • Niską kostrzewę – tworzącą zwarte kępy bądź też wyższe zwiewniejsze formy
  • Rozplenicie

Do trawy możemy dodać także palczatkę, czyli tzw. Trawę cytrynową, której liście zapewniają orzeźwiający dodatek do potraw. Pamiętajcie jednak, że trawy potrzebują nie co większej dbałości w nawadnianiu tak, aby przez całe lato prezentowały się dobrze. Jeżeli zależy Wam na uzyskaniu bardziej egzotycznego efektu, w donicach możemy umieścić np. agawę bądź mniejsze kaktusy. Warto wspomnieć, że nieodzownym elementem krajobrazu są gaje cytrusowe. Także uprawiane są tutaj cytryny, pomarańcze i mandarynki.

ogród hiszpański

źródło: abacoadvisers.com

Jak wiadomo, te rośliny dają bardzo aromatyczny i niepowtarzalny aromat. Szczególnie drzewka pomarańczowe mają słodki intensywny zapach, który ponoć ma właściwości antydepresyjne. Jak jednak zapewne dobrze wiecie drzewka te, w naszym klimacie nie mogą być sadzone do gruntu, ale bez problemu znajdziecie miniaturowe drzewka w donicach, które latem możecie wystawiać na słońce, a zimą cieszyć się nimi w domu.

Chcecie więcej dowiedzieć się o Hiszpanii? Tradycjach, kulturze i wielu innych informacjach? Na blogu: alicante.com.pl znajdziecie artykuły dotyczące Hiszpanii, a szczególnie Alicante.

Zostaw Komentarz